הרשמה לניוזלטר

על קארמה (कर्म) ושימוש נכון בנטוורקינג - מתכון בן 5 שלבים לפנייה לאנשי הקשר שלכם


על קארמה (कर्म) ושימוש נכון בנטוורקינג -  מתכון בן 5 שלבים לפנייה לאנשי הקשר שלכם

"כולנו רוצים לתת

רק מעטים יודעים איך.

צריך ללמוד כעת שהאושר לא מחייך,

שמה שניתן אי פעם לא ילקח לעולם"

(נתן זך)

את שיעור היוגה האחרון פתחה המורה בקטע קצר העוסק בקארמה ואומר בתמצות: "בצע את פעולותייך ללא הרף וללא הצמדות". כשהמסר הוא לא לצפות לכלום בתמורה, ללא קשר לפירות הפעולה.

מונח הקארמה (कर्म , מסנסקריט - "פעולה" או "מעשה") הוא מושג פילוסופי-מיסטי המתאר מחזור מלא של יחסי סיבה-תוצאה. זהו סך כל מעשיו של האדם - בעבר, בהווה ובעתיד.

אחד העקרונות המרכזיים בקארמה הוא שהכוונה והמעשים של האדם משפיעים על העתיד שלו. מעשים טובים ישפיעו על קארמה טובה ועל האושר העתידי של האדם ולהיפך.

ומה כל זה שייך לחיפוש עבודה?

אחד המהלכים הקשים ביותר לרבים ממחפשי העבודה הוא לפנות לאנשי הקשר, לנטוורקינג שלהם. הם חשים חלשים, נזקקים, תלויים ב'טובות' של אחרים.

נטוורקינג נחשב לאחד מהערוצים האפקטיביים ביותר למציאת התפקיד הבא. דרכו תגיעו לאיש או לאישה שיספרו לכם על תפקיד שלא שמעתם על קיומו או ימליצו עלכם למרות שאתם לא בדיוק מתאימים לו על הנייר.

כשאתם מהססים או חוששים לפנות לאנשים שיכולים לסייע לכם בתפקיד הבא, זכרו את הקארמה. זכרו כמה פעמים פונים אליכם בבקשה לתת - מזמנכם, מהמשאבים שלכם, כסף, רעיון, עצה.

לרובנו קל לתת ואנחנו שמחים לעשות זאת. אני מאמינה שזהו גם הלך הרוח של מרבית האנשים שתפנו אליהם. הם ישמחו לחשוב איתכם, להקדיש זמן ולחבר אתכם לקשרים שלהם שיניבו את התפקיד הבא שלכם.

כדי להפוך את הפנייה לאנשי הקשר שלכם לקלה יותר, קבלו מתכון בן 5 שלבים:

שלב 1. מפו את אנשי הקשר בספר הטלפונים שלכם בנייד

מה שמכונה לא אחת "רשימת ה-100". מי מאנשי הקשר שלכם מכיר/מחובר/יודע על תפקידים מעניינים.

שלב 2. מפו את אנשי הקשר למספר מעגלים

מעגל ראשון - חברים קרובים ובני משפחה - אלו האנשים שתמיד ניתן לפנות אליהם. הם ישמחו לעזור, אפשר "לנדנד" להם ולפנות אליהם פעם אחר פעם.

מעגל שני - קשרים רחוקים יחסית אך בעלי פוטנציאל גבוה לחבר אתכם ל"לידים" חמים. כלומר, החיבור שלהם לתפקיד הבא שלכם הוא בעל פואנציאל גבוה. לאנשים אלו ניתן לרוב לפנות פעם אחת ויחידה.

מעגל שלישי - חברים-של-חברים - לאיש/ת הקשר שלכם מעגל קשרים שיכול לסייע לכם. השתמשו במעגל הזה בזהירות ושמרו אותו לעיתות חירום.