הרשמה לניוזלטר

No more working for jerks עובדים כבר לא מוכנים לעבוד בסביבת מתעמרת או רעילהתשמעו סיפור -

א', שליוויתי בתהליך יעוץ קריירה, השתלבה לפני מספר חודשים בתפקיד ניהולי בחברה שהציעה לה את השכר שרצתה. לפני כחודש מונה מנכ"ל חדש שהביא איתו אווירה רעילה, תוקפנית ופוגעת. סביבת העבודה השתנתה אך היא נשאר כי היא אוהבת את התפקיד זקוקה לפרנסה.

אבל, לפני יומיים היא נקלעה לסיטואציה בה ספגה צעקות ואמירות בוטות מאותו המנכ"ל.

בתגובה היא פשוט ארזה את חפציה ועזבה את המקום מבלי להסתכל אחורה.

לסיפור הזה יש סוף טוב, א' מצאה כמעט מיד עבודה חדשה, קרובה יותר הביתה ובסביבת עבודה נעימה. בתהליך הגיוס היא בדקה את התרבות הארגונית והובטח לה שהם מקפידים על סביבת עבודה נעימה וחיובית. במקום אותו עזבה מבקשים שתשוב והציעו לה שכר גבוה יותר, אך היא לא מהססת. לשם היא לא תחזור.

ולמה אני מספרת לכם את כל זה?

מסתבר שמדובר בתופעה עולמית!

או כמו שהגדיר זאת הניו יורק טיימס בכתבה מקיפה (שתורגמה להארץ) "אנחנו כבר לא מוכנים לעבוד בשביל מניאקים"

כמו שכולנו חשים בשטח - השנה האחרונה שינתה את מאזן הכוחות בין עובדים ומעסיקים. השוק הוא שוק של עובדים - הם קמים ומתפטרים, הם זקוקים לסביבה היברידית כדי לשמור על עצמם ועל המשפחה מפני המחלה, הם צריכים לטפל בילדים ובהורים ותוך כדי גם לעבוד והתפרנס.

וכמו שקורה בתקופה של שינוי, לא כל המעסיקים, המנהלים והארגונים הפנימו את רוח השינוי.

בוודאי מוכר לכולם המקרה של חברת המשכנתאות האמריקאית Better.com בה מנכ"ל החברה פיטר בשיחת זום 900 מעובדי החברה במקביל. כשהוא התנצל, זה כבר היה מאוחר מדי, הנזק כבר נעשה.

אתם מאמינים בשיטות ניהול תובעניות? דורשים זמינות של עובדים 24/7? מדברים באופן בוטה או פוגעני? במציאות הנוכחית, זה גם יפגע בכם עסקית – העובדים כבר לא ירצו לעבוד אצלכם ובנוסף גם יפרסמו את הדרך שאתם מנהלים ברשתות החברתיות, כך שגם אחרים, מועמדים פוטנציאליים ידעו כך. סרטוני עובדים ועובדות המתפטרים ומדווחים על כך בטיקטוק כבר הפכו לתופעה ויש לה כבר שם: QuitTok

כך שגם אם המניע הוא עסקי או אנושי, נראה שמהתוצאה כולם וכולן נהנים - ארגונים נדרשים לקדם תרבות ארגונית נעימה, פתוחה, גמישה ומאפשרת, כדי שעובדים ועובדות ירצו לעבוד בהם.

אז אולי בכל זאת מדובר בעוד סיפור על הלימון והלימונדה שהיה מסימני המגיפה הראשונים? או שפשוט הצורך להתנהג כמו בני אדם מקבל עכשיו גם תוקף עסקי.

תרצו לחשוב איתנו יחד עם שימור עובדים ושיפור התרבות והאווירה הארגונית?

אנחנו פה. ואתם מוזמנים.

תיוגים: