הרשמה לניוזלטר

תכנית (למציאת) עבודה - מאיפה מגיעות הצעות העבודה? רשימת 6 המקורות העיקריים למשרות מעניינות


"תן לי שמש על הבוקר

ויונה מעל הגג

תן לי תכלת ברקיע

תן לי יום אחד של חג.

תן לי אהבה חולפת

תן לי אהבת עולם

תן לי יד שמלטפת

רק אותי מבין כולם.

מה שאבקש בעולם כזה - תן לי את היום הזה!

מילים: יורם טהרלב; לחן ושירה: יגאל בשן

הטקסט הזה נכתב יום לאחר מותו המצער כל כך של יגאל בשן.

כמה ששיריו היו אופטימיים, פשוטים ונאיבים מול המציאות המורכבת והעגומה שליוותה את השנים האחרונות של חייו.

בהלך הרוח של פשטות, חשבתי מה יכול להיות הדבר הכי פשוט שיכול לעניין אתכם?התשובה מיהרה להגיע: איפה מוצאים עבודה? מהם המקומות בהם נוכל לבחון מה השוק מציע לנו? איפה נכיר את הביקוש בשוק ואיך נדע מהן המשרות הפתוחות?

אז ברוח הפשטות, קבלו את רשימת 6 המקורות העיקריים למשרות מעניינות.

הוסיפו לזה המלצה: לקבוע לכם שגרת עבודה בחיפוש עבודה. קבעו לעצמכם תדירות קבועה של כניסה לאתרים ולמקורות השונים שתאפשר לכם להשאר מעודכנים ועם היד על הדופק.

1. הקלאסי - לוחות דרושים

מדור הדרושים העכשוי. חברות וארגונים מפרסמים בעמודי הדרושים השונים את התפקידים אותם הם מחפשים ואתם מוזמנים לפתוח כרטיס או חשבון בכל לוח כזה, לאפיין את התפקידים שמעניינים אתכם ולקבל משרות למייל או לנייד. מהלוחות הידועים: alljobs, Jobmaster, דרושים. ועוד רבים אחרים. כדאי ואף מומלץ להרשם לכמה שיותר עמודי דרושים רלוונטיים.

2. המובן מאליו - חברות השמה

חברות ההשמה מחזיקות מאגר נרחב של משרות מעניינות ומאגר גדול של מועמדים מחפשי עבודה. כמעט לכל חברת השמה מחלקות והתמחויות שונות. מומלץ לעקוב אחר המשרות המתפרסמות באתר האינטרנט של חברת ההשמה, בעמוד העסקי שלה ובחשבון הלינקדאין. הכי כדאי - לנסות להגיע לריאיון פנים אל פנים עם אחד מיועצי ההשמה בחברה. בראיון תוכלו לחדד מהן המשרות אותן אתם מחפשים ואף לבסס רושם וקשר בינאישי. בין חברות ההשמה הידועות והמוכרות: נישה,מנפאואר, אתוסיה וחברות רבות מאד העוסקות בהשמה לתפקידי הייטק, ביוטק, כספים, איכות, תעשייה מסורתית ועוד ועוד.