הרשמה לניוזלטר

הרעיון של הריאיון - עשרת הדיברות למתראיינות ולמתראיינים

עשרת הדיברות למתראיינות ולמתראיינים

החודשים האחרונים זימנו לי פגישות עם אנשים ונשים נרגשים ומתוחים לפני ראיונות, תהליכי מיון ומרכזי הערכה. חלקם לפני צו ראשון, אחרים מועמדים לתפקידים משמעותיים בצבא או בדרך לקצונה. לקראת לימודים אקדמים וכמובן מתמודדים על תפקידים בשוק העבודה.

שוב גיליתי שלמרות השוני הניכר בין התהליכים (לימודים, צבא, קצונה, עבודה) - העקרונות נשארים דומים. כמי שעוקבים אחרי הניוזלטר שלנו, אתם יכולים למצוא פה מדי פעם טיפ, זוית או נתח מתוך תפיסת העולם המכינה אתכם לראיונות.

אספנו עבורכם את עשרת הדיברות למתראיין ולמתראיינת:

1. הנרטיב - הסיפור שלכם

מתי?

בכל ריאיון, בשלביו הראשונים, מופנית עליכם הבקשה או השאלה: ספרו על עצמכםזה הזמן בו הכדור מועבר אליכם וזאת בדיוק הנקודה בה יש לכם את היכולת להשפיע על תכניו של הראיון ועל האוירה בו.

איך?

באמצעות סיפור מעניין שהנושא המרכזי שלו הוא את או אתה.

פתיחה לאקונית, עם מעט תוכן או תוכן גנרי, תצבע את הריאיון כולו כחסר ייחוד ועניין.

כשהפתיחה מלאת תנופה, שיש בה סיפור, דוגמאות ודינמיות, היא הופכת למקור לשאלות ההמשך של המראיינים אליכם.

בדרך הזאת אתם יכולים להשפיע על הנושאים עליהם תדברו ולהשפיע על המקצב והעניין בראיון כולו.

מה?

סיפור הקריירה צריך להכיל בין 3-6 משפטים ולענות בסופו של דבר על שלוש שאלות: מי אתם, מה אתם עושים ומדוע אתם פה או לחילופים מה מעניין אתכם בתפקיד.

> לדוגמא:

אני יעל, חיה, נושמת, חולמת תכנות. מגיל 10, כשקיבלתי את המחשב הראשון שלי, אני לומדת ומתפתחת בתחום. היום, אני בת 18, לומדת בכיתה י"ב, מגבירה במחשבים, מתמטיקה ואנגלית, משתתפת בתכנית מצטיינים שנקראת "אתגר" והתקבלתי לאחרונה לפרויקט מתמחים של מרכז הסייבר בעיר מגוריי. התפקיד ביחידה הצבאית שאליה אני מתמיינת מעניין אותי כי הוא עוסק בתחומים עליהם אני עובדת בפרויקט הגמר שלי בבית הספר ובתכנית אתגר ואני חושבת שזאת תהיה הדרך הטובה והמשמעותית ביותר שלי לתרום בצבא.

2. דוגמאות

אמירות כלליות עליכם יקבלו משנה תוקף, עומק ואותנטיות אם תגבו אותן בדוגמאות.

מתי?

אחרי כל אמירה המתארת אתכם, את אישיותכם או את היכולות המקצועיות שלכם, תגיע דוגמא. בסיפור הפתיחה, בשאלת החסרונות והיתרונות (שנדון בה בהרחבה פה למטה), בהצלחות ובכשלונות.

איך?

הכינו מראש "בנק דוגמאות" שישרת אתכם. תעשו בו שימוש כרצונכם וכמובן תשתמשו בו כשהמראיינים יבקשו דוגמאות.

מה?

הדוגמא צריכה להיות אמיתית וספציפית מספיק.

אירוע שקרה באמת, יש בו אותנטיות, הוא משקף את דרך הפעולה או החשיבה שלכם ושופך אור מעניין ורלוונטי עליכם כמועמדים.

> לדוגמא:

כמנהל אני מאד קשוב לרעיונות שעולים מחברי הצוות. אני מבין שככל שמאפשרים לאחרים להיות חלק מפרויקט או רעיון, האיכות והביצוע עולים.

לדוגמא, סמנכ"לית הפיתוח ביקשה ממני לקדם פיתוח של הרכיב העיקרי במערכת. למרות שכבר היה לי כיוון וניכר שהוא די טוב, כינסתי את חברי הצוות שיתפתי אותם בסוגיה וביקשתי את עצתם. באופן לא מפתיע, הרעיון המקורי שלי שוכלל והשתפר פלאים.

3. שאלת היתרונות

4. שאלת החסרונות

אני לא בטוחה עד כמה השאלות הללו משרתות אותנו, המראיינים ונותנות לנו אינדיקציה טובה על המועמדים, אך מראיינים רבים רואים בה שאלת מפתח "לפיצוח" אישיותו או יכולותיו של אדם.

לכן כדאי מאד להיות ערוכים אליה.

3. היתרונות שלך: