הרשמה לניוזלטר

איך לנהל שיחת נטוורקינג פוריה? 5 כיוונים אפשרייםמאי 2018


במפגשי ייעוץ הקריירה נולדות תובנות חדשות בתהליך המיקוד והפיצוח של התפקיד הבא.

אחת מנועצותיי המוכשרות והבכירות הגיעה ממפגש נטוורקינג שלהבנתה לא היה מוצלח. מדוע? כי היא הרגישה שהשיחה לא זרמה, שלא נוצרה כימיה וכתוצאה מכך לא נבעו רעיונות ולידים להמשך.

כינסנו פה מספר טיפים כיצד לנהל שיחת נטוורקינג פוריה?

1. נצלו נכון את זמן הפגישה ותכננו אותו - הקדישו כמה דקות לשיחה אישית והתעניינות אמיתית וכנה באדם היושב איתכם. אך זכרו שמטרת הפגישה היא להתייעץ בנוגע לקריירה שלכם, ולכן נתבו את השיחה לאחר כ-10 דקות למטרה לשמה הגעתם.

2. מטרת הפגישה היא התייעצות - באתם לשמוע מה דעתו של האדם שאתם נפגשים איתו בנוגע לקריירה שלכם. לכן חשוב שלא לתת את התחושה שאתם רוצים ממנו תפקיד או עבודה. לחלק מן האנשים תחושה כזו יכולה להיות מעיקה ומלחיצה.

3. עשו שימוש במשפטי הפתיחה שלכם גם לפגישת נטוורקינג* - משפטים אלו ממסגרים ומגדירים את האיזורים שמעניינים אתכם ועוזרים גם לאיש השיחה שלכם להתמקד באיזורים שמעניינים אתכם.

4. ואם השיחה נתקעת? – נהלו את השיחה. אם השיחה דועכת, אין כימיה וניכר שהיא מאבדת גובה, הפנו שאלה ליושב מולכם. לדוגמא, האם אתה מכיר אנשים נוספים שכדאי להפגש איתם, התעניינו במה הוא עושה, על איזה פרויקט עובד. זה מקל מאד על התגלגלות טובה יותר של השיחה

5. לסיום זכרו, פגישת נטוורקינג היא מפגש בין שווים – נהלו שיחה בגובה העיניים, מתוך תחושת ערך והבנה שמדובר בהתייעצות. אל תהססו להציע עזרה או שיתוף פעולה.

רוצים לשמוע עוד על ראיונות עבודה? מוזמנים לפנות אלינו

תיוגים: