הרשמה לניוזלטר

מה, כבר?! כשאתם רוצים לעזוב תפקיד חדש, מה כדאי לשקול לפני ההחלטה


לפעמים זמן קצר אחרי שהשתלבתם בעבודתכם החדשה, אתם מגיעים למסקנה שזו היתה טעות.

העבודה לא מספיק מעניינת אתכם, סביבת העבודה אינה הסביבה המועדפת עליכם ואתם והמנהלים שלכם בעלי השקפה מקצועית שונה לחלוטין.

כמובן שאם מדובר בסביבת עבודה פוגענית ונצלנית (ראו פוסט שהתפרסם בעבר בנושא) אין לכם התלבטות, אך אם התחושה אינה נובעת מהמניעים האלו, אתם תוהים האם לבצע את הצעד:

מצד אחד, השכר הוגן, התפקיד מקדם אתכם להמשך הקריירה ובנוסף גם קר שם בחוץ ואתם חוששים שאולי לא תצליחו להשתלב בעבודה חדשה במהרה.

לכך נוספת גם השאלה כיצד עזיבה מוקדמת תשפיע על המשך הקריירה שלכם, איך זה ישתקף בקורות החיים ומה תענו למעסיקים הבאים שלכם על השאלה מדוע אתם עוזבים לאחר זמן קצר כל כך.

מכיוון שזו החלטה בעלת משמעויות נרחבות, אז רגע לפני שאתם מקבלים אותה בעודכם בצומת ההתלבטות אני מציעה לבחון מספר שאלות:

1. האם אתם באמת מכירים את התפקיד? האם בפרק הזמן הקצר בו את עובדים למדתם אותו לעומק והבנתם מה הפוטנציאל העתידי בו?

2. האם המנהלים שלכם מודעים מספיק לתחושת חוסר שביעות הרצון שלכם? אולי תקשור נכון של מצבכם יוביל לשינוי ביחס או בסגנון העבודה שישנו את גישתכם לעבודה?

3. האם הסיטואציה הארגונית הנוכחית היא זמנית? למשל, אם העבודה איטית ומשעממת אבל ממש בקרוב תתחיל עבודה על פרויקט גדול ומעניין, יתכן ונכון להמתין ולראות כיצד הפרויקט ישנה את קצב העבודה.

קבלו 5 רעיונות שכדאי לממש רגע לפני שאתם מודיעים על התפטרות:

1. מפו את היתרונות והחסרונות שבעזיבה מוקדמת

מה הערך שתביא לכם העזיבה, מה האפשרויות שעומדות בפניכם בשוק העבודה ובסביבה הגיאוגרפית בה אתם חיים?

2. שיחה עם אנשי משאבי אנוש או גורם אחר מחוץ ליחידה

נסו לשקף באופן פתוח וענייני את מצבכם ואת המחשבות שלכם על עזיבה ובקשו עצה. יתכן ותקבלו מידע שלא הכרתם שיכול לשנות את דעתכם. יתכן ומדובר במצב זמני שעתיד להשתנות בקרוב ולא כדאי לעשות צעד נמהר דווקא עכשיו.

3. שוחחו עם אנשי מקצוע בתחום הקריירה

נסו בעזרתם להעריך עד כמה יש בצעד הזה סיכון או סיכוי ומהו העיתוי הנכון לבצע אותו.

4. הכינו הסבר מנומק לשאלה מדוע עזבתם לאחר פרק זמן קצר

תשובה טובה ומנומקת לשאלות העתידיות מדוע עזבתם לאחר פרק זמן כל כך קצר. חשוב שהתשובה תכלול נסיבות ענייניות העוסקות בלקיחת האחריות על החלטה לא נכונה ופחות אצבעות מאשימות כלפי הסביבה.

5. בשום דרך לא כדאי להכפיש את המעסיקים הנוכחיים

גם אם סביבת העבודה היא בלתי נסבלת מבחינתכם, מומלץ לא להכפיש את המעסיק אלא לנמק את העזיבה בפערים בתפיסת התפקיד, ברצון שלכם לעבוד בסביבת עבודה בעלת אופי שונה, תוך לקיחת אחריות שלכם על המהלך והבנת המשמעויות שלו.

בהצלחה!

תיוגים: